AutoStop

To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące

Ogłoszenie

Przenosiny forum!:) Od dzisiaj to forum na wielotematyce zostanie jedynie naszym archiwum- nie będą mogli się już rejestrować nowi użytkownicy, czytać wypowiedzi będą mogły także osoby nie zalogowane, nie będzie można tworzyć nowych tematów, wątków i odpowiadać na nie. Adres nowego forum na naszym serwerze- brak reklam i pełna kontrola nad tym co się tam dzieje oraz z fajniejszą nazwą jest pod adresem: www.autostopik.pl Zapraszam wszystkich do rejestracji na naszym nowym forum- wszystkie tematy przeniosłem więc od razu możecie je kontynuować. Jeśli tylko macie ochotę to adres naszego forum możecie jak najbardziej rozreklamowywać wśród znajomych :) NOWE FORUM: www.autostopik.pl

#1 2010-04-01 14:13:42

Pavlo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-01
Posty: 5
Punktów :   

Tanie loty Ryanair.

Czy ktoś już latał w ten sposób?? Jak to wygląda w rzeczywistości, czy naprawde lot w 1 strone kosztuje np. 33 zl tak jak pisze na stronie? Jak zarezerwowac żeby uniknąć dodatkowych opłat. Jeśli ktos już korzystał z tego typu przelotów prosze aby podzielil się doświadczeniami. Mam nadzieję, że wybrałem dobry dział, z góry dzięki za odpowiedzi

Offline

 

#2 2010-04-01 15:52:25

 imbra

Użytkownik

6856483
Skąd: Wro
Zarejestrowany: 2010-02-13
Posty: 82
Punktów :   

Re: Tanie loty Ryanair.

Hej
Trochę już napisałam na ten temat w wątku "Hiszpania" w tym dziale. Niestety moja wiedza była wtedy mniejsza, więc powtórzę i uaktualnię
1. Bierzemy tylko bagaż podręczny: waga max. 10 kg, wymiary: 55 cm x 40 cm x 20 cm. Raz zdarzyło mi się, że ważyli (Skavsta - Sztokholm). Co do sprawdzania wymiarów Ryanair posiada na lotniskach metalowe stelaże, do których powinien się zmieścić Twój bagaż podręczny. Czyli kwestia paru centymetrów tak na dobrą sprawę nie robi różnicy.
Przydatne (i momentami śmieszne ) linki:
http://www.skyscanner.pl/wiadomosci/art … eczny.html - dla facetów
http://www.skyscanner.pl/wiadomosci/art … cznym.html - dla babek
Jeżeli chodzi o cenę bagażu rejestrowanego (in. głównego) to 15 EURO w jedną stronę, waga max: 15 kg.
2. Dzięki Adamowi z naszego forum (thx raz jeszcze ) dowiedziałam się, że jedynie płacąc karą Mastercard Prepaid unikniemy dodatkowych opłat. Można ją wyrobić w banku WBK za 20 zł (praktycznie "od ręki"). Uwaga! Nie jest to karta kredytowa dodawana do konta tylko tzw. "karta doładowywalna" i nie trzeba (choć można) zakładać przy jej wyrabianiu konta.
3. Nie wykupujemy ubezpieczenia podróżnego, pierwszeństw wejścia na pokład i innych zbędnych totalnie usług.
4. We wcześniejszym poście napisałam, że im wcześniej się kupi bilety, tym taniej. Mój kumpel ma inne zdanie i twierdzi, że najlepszy czas na zakup biletów to ok. 2 miesięcy przed planowaną datą wylotu.
5. Rada dla wysokich Jeżeli nie chcecie się cisnąć to siadajcie przy wyjściach ewakuacyjnych. Nie dość, że miejsca na nogi jest dużo to jest to jedno z najbezpieczniejszych miejsc w całym samolocie. Jedyny minus - nie można mieć nic na kolanach (swetra, torebki, etc.)
6. Jeśli dysponujecie większą ilością czasu najlepsza metoda na latanie to tzw. "żabie skoki". Po prostu nie latamy na duże odległości. Wykorzystując ten system mój znajomy wykupił loty na trasie Wrocław-Frankfurt Hahn-Fez-Malaga-Majorka-Dublin-Londyn-Wrocław za 250 zł (1,5 miesiąca przed). U mnie ta metoda raczej odpada bo boję się latać haha.
Pozdrawiam i życzę tyle startów ile lądowań

Offline

 

#3 2010-04-01 17:36:05

Pavlo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-01
Posty: 5
Punktów :   

Re: Tanie loty Ryanair.

Dzieki wielkie za tak obszerną wypowiedź, ja myślałem nad lotem do Hiszpanii w dlugi weekend ale jeszcze niebardzo ogarniam sposob rezerwacji tych biletow

Offline

 

#4 2010-04-01 21:54:51

 imbra

Użytkownik

6856483
Skąd: Wro
Zarejestrowany: 2010-02-13
Posty: 82
Punktów :   

Re: Tanie loty Ryanair.

Eh, z nudów sprawdziłam Wysłałabym info na priv'a ale nie podałeś żadnych namiarów.
Przykładowa trasa:
28 kwietnia
Odlot:
Wrocław 08:25
Przylot:
Frankfurt Hahn 10:00
Cena łącznie:     33,00    PLN
Odlot:
Frankfurt Hahn 19:30
Przylot:
Girona (Barcelona) 21:20
Cena łącznie:     16,99    EUR

4 maja
Odlot:
Girona (Barcelona) 08:30
Przylot:
Frankfurt Hahn 10:25
Cena łącznie:     10,00    EUR
5 maja
Odlot:
Frankfurt Hahn 06:25
Przylot:
Wrocław 08:00
Cena łącznie:     8,00    EUR

Łącznie: ok. 173 zł. Szału nie ma ale trochę za późno się za to zabrałeś. Aha. Nie wiem co miałeś na myśli mówiąc "rezerwacja" bo chyba nie da się zarezerwować biletów w tanich liniach. Albo kupujesz, albo nie. Tertium non datur
PS W razie potrzeby mam namiary na przesympatycznego couchsurfera. Jest stewardem, więc mieszka zaraz koło lotniska Frankfurt Hahn.

Ostatnio edytowany przez imbra (2010-04-01 21:56:20)

Offline

 

#5 2010-04-02 13:34:40

Pavlo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-01
Posty: 5
Punktów :   

Re: Tanie loty Ryanair.

Wiem, ze za pozno ale narazie to taki luzny pomysl i dowiedzialem sie o tym niedawno ) musze sie w tym jeszcze mniej wiecej polapac Dziekuje za pomoc )
Najlepiej by bylo od 29 kwietnia do 3 maja bo wtedy mamy wolne na uczelni

Ostatnio edytowany przez Pavlo (2010-04-02 13:49:04)

Offline

 
<----Odwiedziło już Nas!! : ) Serdecznie zapraszam do rejestracji to nic nie kosztuje!! :)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.undiczat.pun.pl www.regatywat.pun.pl www.lksdabdabrowa.pun.pl www.juniorzakrzow.pun.pl www.pokemon-pbf-forum.pun.pl