AutoStop

To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące

Ogłoszenie

Przenosiny forum!:) Od dzisiaj to forum na wielotematyce zostanie jedynie naszym archiwum- nie będą mogli się już rejestrować nowi użytkownicy, czytać wypowiedzi będą mogły także osoby nie zalogowane, nie będzie można tworzyć nowych tematów, wątków i odpowiadać na nie. Adres nowego forum na naszym serwerze- brak reklam i pełna kontrola nad tym co się tam dzieje oraz z fajniejszą nazwą jest pod adresem: www.autostopik.pl Zapraszam wszystkich do rejestracji na naszym nowym forum- wszystkie tematy przeniosłem więc od razu możecie je kontynuować. Jeśli tylko macie ochotę to adres naszego forum możecie jak najbardziej rozreklamowywać wśród znajomych :) NOWE FORUM: www.autostopik.pl

#1 2010-02-21 13:25:46

martek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-02-08
Posty: 1
Punktów :   

Hiszpania

Witam!
Był ktoś może w Alicante w Hiszpanii?
Mam zamiar się wybrać prawdopodobnie 1lipca -jeszcze nie wiem czy stopem, czy innym sposobem..
Co zabrać?
Może ktoś ma ochotę dołączyć? Planuje coś koło 10-12 dni
Namiot- może jakieś schronisko..

Offline

 

#2 2010-02-21 23:43:44

 System

Użytkownik

6739984
Skąd: Brzesko k.Krakowa / Rzeszów
Zarejestrowany: 2010-02-08
Posty: 108
WWW

Re: Hiszpania

Przyda Ci sie mapa samochodowa hiszpanii, przygotuj sobie podstawowe słowka-gadki po hiszpańsku, albo kup jakis tami przewodnik po hiszpami gdzie są opisane normy prawne obowiązujące turystów zagraniczych, przydać się może polska flaga - jesli owiniesz nią plecak podczas łapania stopa, i zauwazy to polski triowiec/kierowca zazwyczaj się zatrzyma i podwiezie.

Powodzenia.

też się wybieram w te wakacje stopem do hiszpani ale na Costa Brava.


Za 20 lat bedziesz bardziej żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślny wiatr.

Podróżuj. Śnij. Odkrywaj.!

Offline

 

#3 2010-02-22 00:32:11

 Amigo

Użytkownik

4299625
Skąd: Zielona Góra
Zarejestrowany: 2010-02-21
Posty: 21
Punktów :   

Re: Hiszpania

Ja byłem w Alicante. Byłem tam w grudniu (17*C).
Zdecydowanie potrzebny będzie Ci słownik (ja polecam cały słowniczek kieszonkowy). Język Angielski tam... nie działa. Hiszpanie są zbyt leniwi, żeby się uczyć języków więc generalnie mówią tylko w swoim Języku. Angielski można (ale nie trzeba) spotkać w recepcji w hotelu. Plusem jest to, że to piękny i melodyjny jezyk i nam Słowianom łatwo się go nauczyć. Spałem w burżujskim Hostalu (18E/noc), Ale spałem tam tylko jedną noc, więc zaszalałem (Dowiedziałem się też ze istnieje też coś takiego jak Hostal. W standardzie to coś pomiędzy Hostelem a Hotelem.).  Generalnie polecam. Widok z okna miałem wprost na zabytkową Basilica Santa Maria.
Ja leciałem do Alicante RyanAir-em. Autobus z Lotniska do Centrum kosztuje 2,6Euro (w moim przypadku było to więcej niż bilet na samolot :-) ). Bilet autobusowy można kupić u kierowcy. W Hiszpanii nie ma czegoś takiego jak rozkład jazdy autobusów. Na przystankach jest napisane o której jest pierwszy autobus i ostatni oraz co ile mniej-więcej jeżdżą autobusy (np. co 30 min).
Mapa Oczywiście będzie wskazana, ale można też kupić na miejscu (Przypomnę, że na miejscu wszystko kosztuje w Euro, czyli dużo). Hiszpanie luźno podchodzą do życia i ogólnie mają wyjebane na wszystko (przepraszam za przekleństwa, ale tylko to słowo w pełni oddaje ich nastawienie).
Jeśli ktoś chce mogę przesłać przewodnik po Alicante w PDF (ściągnięty ze strony przewodnik-Alicante.pl).
To na razie tyle. Niedługo wrzucę zdjęcia z Alicante do galerii to jak będą chętni to sie podzielę fotkami.

PS. zdjęcie w Avatarze jest właśnie z Alicante.
PS2. Alicante można najpierw zwiedzić na Google Maps używając Street View
Tutaj np. link z widokiem na Hostal La Milagrosa w którym spałem i który polecam:
http://maps.google.com/maps?f=q&source= … ,,0,-14.47

Ostatnio edytowany przez Amigo (2010-02-22 01:15:39)

Offline

 

#4 2010-03-14 14:21:22

 bad-hed

Użytkownik

2961055
Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2010-03-04
Posty: 9
Punktów :   

Re: Hiszpania

Witam
Mam w planach podróż do Hiszpanii ale chciałbym dla odmiany polecieć samolotem
dużo słyszałem i czytałem o tanich lotach lecz mam trochę pytań :
w jaki sposób można zarezerwować tanie oferty lotów ? (przydatne linki )
czy płaci się tylko za cenę biletu  ? czy naliczane są jeszcze jakieś ukryte opłaty ?
oraz gdzie wsiąść oraz z usług jakiego przewoźnika skorzystać ?

Może ktoś coś planuje na tegoroczny długi  weekend majowy z uwzględnieniem Hiszpanii 


dziękuje za wszelką pomoc oraz liczę na podzielenie się doświadczeniami

Offline

 

#5 2010-03-14 14:48:37

 imbra

Użytkownik

6856483
Skąd: Wro
Zarejestrowany: 2010-02-13
Posty: 82
Punktów :   

Re: Hiszpania

W skrócie
Linie: Ryanair lub WizzAir (pewnie jakieś jeszcze tanie linie latają z Polski do Hiszpanii ale ja nie znam - można też w czarterach pogrzebać ale ja nigdy nie latałam tak).
Najtaniej chyba do Girony (lotnisko w pobliżu Barcelony).
jeżeli chodzi o termin majowy nie liczyłabym na niskie ceny. Przyczyny są dwie:
1. stosunkowo bliski termin wylotu (tak, ludzie wykupują bilety nawet na rok wcześniej! co się opłaca, bo np. do Tajlandii w dwie strony można kupić bilet za 1800 pln )
2. wyloty weekendowe i w okresach świątecznych są droższe.
Jak przyoszczędzić?
1. nie bierzemy bagażu głównego (taki luksus kosztuje od 15 EUR w jedną stronę) - bagaż podręczny jest wystarczający na tydzień, na dłużej jest ciężko; max. waga podręcznego w Ryanairze 10 kg (na wymiary raczej nie patrzą - byleby był to mały plecak lub coś podobnego gabarytowo)
2. nie wykupujemy ubezpieczenia podróżnego (i tak się nie przydaje, nawet mój znajomy - steward z Ryanaira właśnie nie wykupuje bo uważa, że w razie czego i tak nie ma szan ;p)
3. do niedawna działał myk z płaceniem Visą Electron (nie było dodatkowych opłat) - chociaż ostatnio mi naliczyli, złodzieje hehe
4. im wcześniej kupisz - tym taniej
5. jeżeli chodzi o Ryanair to promocje typu 49 zł za lot, to żadne promocje, trzeba poczekać na 4 zł za lot lub 33% upustu, wtedy się opłaca najbardziej
To tyle co wiem
Pozdro!

Offline

 

#6 2010-03-16 13:48:56

 bad-hed

Użytkownik

2961055
Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2010-03-04
Posty: 9
Punktów :   

Re: Hiszpania

Dzięki za rady

Offline

 
<----Odwiedziło już Nas!! : ) Serdecznie zapraszam do rejestracji to nic nie kosztuje!! :)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pedagogikaspecjalna2009.pun.pl www.juniorzakrzow.pun.pl www.lksdabdabrowa.pun.pl www.regatywat.pun.pl www.undiczat.pun.pl